Czech Climbing

 CZECH CLIMBING  SHOP  FORUMS  ADVERTISING  POLLS  LINKS  GUIDES  MAPS  PHOTOS  VIDEO 

 name

 psw 

 Registration   |   55.439 vistors in November
Find a route

Search

Books
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Competitions
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)
Zimní olympiáda (06.02)

Ranking
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11553
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Results
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Diary
5847 lezců
1197309 cest
Nové přelezy:
Fujtosemse 9
Antes Tron 8a
Lolo Yonki 7c+
Insanity O 8B+
The Arete 8A
Big Cat 8B+
Big Cat St 8A+
Electric A 8B
Delusion O 8B
Ouroboros 8A

Indoors
Lezecká aréna - Jablonec nad Nisou
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem

Shops
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Vějíř

Klasifikace:IXb
Typ cesty:skalní
Sektor:Hendrychova Věž
Oblast:Prachov
Poloha:Český Ráj
Obtíže:technika
Sklon:kolmá
Délka:20 m
Jištění:1 kruh
Autor:Petr Mocek, M.Bena, M.Kratochvíl, 30.8.1975
Popis:
Levou částí severní stěny ke kruhu (místy až SV hranou), pak sportovním postavením do spáry a jí.
Poznámka:
AF VIIc, RP IXb, ale spíš jen za morál, kruh je asi tak 5 metrů pod vrškem.
Zapsal:Matouš Pokorný (Mattesson), 05.08.2007 22:48:32

 
* * * * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   9 / 1

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Prachov - U Mouřenína


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

cesta je to pěkná stojí za vylezení a ke kruhu to zas tak težký není i když je tam jedno nepřijemné místo
Zapsal: mateson, 10.08.2007 19:08:34

Co je to sportovní postavení?
Zapsal: Tatuš, 10.08.2007 20:38:18

Při sportovním postavení stavěč (ani stavěný) nezatěžuje případný jisticí bod (v tomto případě je to kruh). Přiznám se, že v této cestě mi použití a účelnost s.p. nebyla moc jasná. Jinak (pokud nepoužijete kruh za hranou od "Východní pravé cesty") klasická "vražda" ze sedmdesátých let, ke kruhu tak 12 nejištěných metrů, pod ním poněkud nepříjemné, při dolezu do spáry je též možný slušný pendl. P4. K výstupu, navíc OS, gratuluji. Autoři: Petr Mocek, M.Bena, M.Kratochvíl, 30.8.1975. Původní klasifikace VIIb(s postavením), v té době jedna z nejtěžších prachovských cest.
Zapsal: ivoš, 10.08.2007 21:04:34

n ja sám sem si nebyl jist co to je ale vím, že to je v průvodci. popravďe ja jsem poněkud vyměkl a zmíňený kruh si prodloužil asi 3 smyčkama(k tomu se nemusí ani uhnout ze směru cesty) a přesně od tohoto místa je nepříjemný traverzek přes velmi solivé chyty tak jsem toho ani nelitoval:) s tím kruhem to je ohodně lepší ale i vidina toho že to člověku ulitne do kyvadla za hranu a do hodně prodlouženýho kruhu nic moc:)
Zapsal: mateson, 10.08.2007 22:35:17

I tak dobrý výkon. Na solivý a objektivně nebezpečný traverz si dobře pamatuji, pak už jsou chyty pevnější, ale nejsou to žádná velká madla :(. Nevím, zda ten kruh použili prvovýstupci (asi ne, v průvodci o něm není zmínka), ale určitě jej nepoužil David Šťastný v r. 98, kdy jsem ho místo zbytečného jištění pod kruhem vyfotil.
Zapsal: ivoš, 10.08.2007 22:54:41

misto kruhu za hranou se da pouzit docela tutovy obhoz na plochac na hrane, s nim to docela jde ale i tak sranda, kazdopadne krasna cesta!!! :)
Zapsal: Lachtan, 13.10.2010 21:48:54


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

MattessonIXbOS05.08.2007
richardmullerIXbRK13.09.2008
FeroIXbflash23.09.2010
LachtanIXaOS13.10.2010

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Photo of the day:

?
 Routes:
All routes (189220)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
Ochsenkopf 7- Müglitztal
Furche 6- Müglitztal
Hafersack 6- Müglitztal
Lolo Yonki 7c+ Perles
Afilador De Cantos 7A+ Albarracín
Latest comments:
Iur 8B+ Cresciano
Souvenir 8A/8A+ Chironico
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca

 New in discussion:
Morocco Family Tours | Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner |

 Latest comments:
Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Officiell Jimmy Choo Gretchen Krossad Metalliska sandaler [a7df] | Replica Baume & Mercier -australia migliori qualitĂ  replica | Borse Prada viaggio | John |

 Hot:
Youth European Championship in climbing (4)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.