Czech Climbing

 CZECH CLIMBING  SHOP  FORUMS  ADVERTISING  POLLS  LINKS  GUIDES  MAPS  PHOTOS  VIDEO 

 name

 psw 

 Registration   |   Look at the tips and advices on the HowTravelCheap.com!
Find a route

Search

Books
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Competitions
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Ranking
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11000
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Results
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Diary
5810 lezců
1184783 cest
Nové přelezy:
Pojď Mi Ho 7C
Odchod Z I 7C+
From Hell 8A
Des Wahnsi 9-
Jenseits V 9
Auch Ein P 8+/9-
Coup De Fo 7C
Pinot 7c
Žíla 8A
Splachovát 9-

Indoors
Provide Wall - není v provozu - Dolní Chřibská
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
ZŠ Komenského - Trutnov

Shops
HUDYsport - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
HUDYsport - Ústí nad Labem

Contact
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Hazardline

Klasifikace:8+
Typ cesty:horská
Sektor:Dachstein Südwand
Oblast:Dachstein
Poloha:Rakousko - Steiermark
Obtíže:síla
Sklon:kolmá
Délka:350 m
Jištění:friendy, vklíněnce, nýty
Autor:Tenschert, Travnicek, Sperlich 1992-94
Popis:
Přímá linie spodní polovinou jižní stěny Dachsteinu. Délky 5+, 8+, 6, 6-, 5+, 7, 7/7+, 6, 6-. Kompletní popis následuje v komentáři.
Zapsal:Milan Rovenský, 12.08.2008 09:11:52

 

Hodnocení / Počet:   0 / 0

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Cestu jsme vylezli jako tým PP s Petrem Lazarem. Poslední délku jsme přelezli přímo bez traverzu doleva (jak popisuje průvodce). Naši variantu přímo nedoporučuji (pád kamení, jištění by pád zřejmě nevydrželo). Podle průvodce pěkná cesta v pevné skále, ale opravdu pevnou skálu najdete jen v 2., částečně 3., 6. a 7. délce. V ostatních délkách je velmi mnoho volných kamenů a i chyty a stupy se často lámou, dokonce i malé škrabky (šupiny) nám několikrát zůstaly v ruce. Pozor! Průvodce doporučuje friendy 2-3, ale nám se moc osvědčily mikrofriendy, hodilo by se jich i víc. Cesta nemá sportovní, ale spíše alpský charakter. Sportovně odjištěné je klíčové místo, kde jsme při našem přelezu ulomili jeden stup a záchraný chyt po klíčové pasáži, takže to teď bude o chlup těžší. Posouzení obtížnosti délek: 1.d-5+; 2.d-8+; 3.d-7-; 4.d-6+; 5.d-5+ (špatné jištění); 6.d-7; 7.d-7/7+; 8.d-6+/7-; 9.d- nemůžeme posoudit, lezli jsme přímou Lazarovu variantu asi za 6+/7- s velmi špatnám zajištením. Cesta se dá dobře proslaňovat, jen pozor na pád kamení hned nahoře a potom uprostřed. Pro přístup se určitě hodí mačky a hůlky. Pokud bude stěna Dachsteinu v některých místech mokrá, tak bude mokrá i spára za 7 v klíčové délce, pro nás to bylo 2. nejtěžší místo cesty, protože to příšerně klouzalo. Dalším přelezcům přejeme s Petrem hodně štěstí!
Zapsal: Milan Rovenský, 12.08.2008 09:33:10


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

I agree to the processing of personal data.

 

Přelezy

Milanomafiano8+PP10.08.2008
Petricek8+PP10.08.2008

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Photo of the day:

MS v lezení 2025 boulder
 Routes:
All routes (187449)
Top routes in CR
Top boulders in CR
Latest routes
La Déchirure 4B Fontainebleau
L'Angle Eiffel 3 Fontainebleau
La Déesse 4B Fontainebleau
La Rolls Royce 5A Fontainebleau
Bruit De Fond 4B Fontainebleau
Latest comments:
Snesitelná Lehkost Lezení 5A Hlavatice
Kozy Zdržují 8+/9- Tetínské Skály
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála
Zwei Bomben Mehr 8- Hohe Wand

 New in discussion:
Morocco Family Tours | Please help me complete my university bouldering project! | Will you go from CZECH REPUBLIC to LONDON, UK? | Re: Rental for crashpad?! | Clearance Moncler Down Women Coats Hooded Long Brown [MC-0006] - | Christmas Day UGG Sundance II 5325 Boots For Women Outlet | Moncler Vests Mens : Moncler Outlet, Cheap Moncler Jackets, Monc | Mr | Climbing partner, Praha saturday | Re: Climbing Partner |

 Latest comments:
Re: Mr.hi | Re: Mr. | Re: Mr. | Re: Mr.hi | Aktuelle Situation | Adrspach | Officiell Jimmy Choo Gretchen Krossad Metalliska sandaler [a7df] | Replica Baume & Mercier -australia migliori qualitĂ  replica | Borse Prada viaggio | John |

 Hot:
Youth European Championship in climbing (4)

 New in advertising:
Climbing Partner | Looking for a climbing partner | route setters |


 Instructions:
Climbing map

 ...

 czech climbing  forums  ankety  links  guides  fotky  video  *rss*  private policy       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.